TROFEJ ZA SRPSKOG TENISERA: Sjajna BUDUĆNOST je pred njim!

Srpski teniser u dva seta savladao Nemca Hanfmana.

Miomir Kecmanović osvojio je prvu ATP titulu u karijeri pošto je u finalu turnira u Kicbilu maksimalnim rezultatom u dva seta (6:4, 6:4) savladao Nemca Janika Hanfmana posle 78 minuta igre.

Srpski teniser od početka meča je kontrolisao situaciju na terenu i u trećem gemu uspeo da oduzme servis iskusnijem Nemcu, koji je već u narednom imao dve brejk prilike, ali je Miomir uspeo da ih spasi i povede sa 3:1. Jedan napravljen brejk bio je dovoljan Kecmanoviću za osvajanje prvog seta.

Odlično je srpski teniser ušao u drugi set i odmah napravio brejk i poveo sa 2:0. Međutim, Hanfman je uspeo da vrati brejk i stigne do izjednačenja 2:2, da bi u sedmomg gemu Kecmanović iskoristio još jednu priliku za brejk, poveo sa 5:3 i ubrzo overio trijumf i prvu titulu u karijeri.