Mladost u Svileuvi iznenadila favorita!

U 1. kolu gradske lige Šabac, grupe Pocerina, Mladost iz Svileuve pobedila je favorizovani Rankovac iz Nakučana.
Iako su gosti najavljivali sigurnu i ubedljivu pobedu, desilo se sasvim suprotno.
Domaći tim, predvođen novim trenerom Boškovićem, apsolutno je i fizički i taktički nadigrao prvog favorita za osvajanje lige.
Mogla je Mladost i do ubedljivog trijumfa da je napadač Đorđić imao više koncetracije u dva navrata.
Sa druge strane gosti su mogli i kazniti te propuštene prilike ali se Živković sjajno istakao na golu iako nije reč o prvom golmanu Svileuve.
Ipak na kraju bodove uzima pripremljeniji tim za ovaj meč.

Sledi izveštaj sa lica mesta:
5 min šut gostujućeg igrača, odbrana domaćeg golmana.
8 min aut za domaće, igrač gostiju namerno udara rukom i sudija pokaziva opravdano žuti karton.
16 min stopostotna šansa za domaće, šutira Đorđic i pogađa prečku i lopta odlazi preko gola.
21 min slobodan udarac za goste, šutira preko gola.
27 min slobodan udarac za domaće pogađa u živi zid i vraća se igraču domaćeg koji opet centrira i pogađa u ruku gosta glavni sudija pokaziva na 11m.

28 min promena rezultata domaćin dolazi do prednosti 1:0 strelac Savić Marko sa 11 metara.
32 min slobodan udarac za domaće i golman intervenise.
36 min igrač domaćih Đorđic izlazi 1 na 1 sa golmanom i golman interveniše i vraća se lopta ka igraču domaćih i koji pogađa stativu i lopta odlazi u gol aut.
42 min stopostotna šansa za goste igrač Šesic meša celu odbranu domacih izlazi jedan na 1 na 1 sa golmanom domaćih i uspeva da izbaci golman do kraja poluvremena ostaje rezultat 1:0.
46 min početak drugog poluvremena.

55 min slobodan udarac za domaće šutira Savić koji pogađa živi zid i lopta odlazi u korner.
62 min prodor po desnoj strani domaći ulazi u 16m i odbrana gostujućih izbaciva.
69 korner za domaće interveniše odbrana gostiju.
82 min stopostotna šansa za goste opet sam Šešic izlazi 1 na 1 sa golanom domaćih koji izlazi kao pobednik. Do kraja utakmice nije se menjalo rezultat.
Sudija glavni: Filipović Uroš
Prvi pomoćni: Vuković Milena
Drugi pomoćni: Ostojić Milan