Barsa nastavila trku za Realom, Osasuna ubedljiva protiv fenjeraša

U danu za nama su odigrane četiri utakmice u španskoj primeri u okviru 30. kola.

Sevilja je u gostima slavila protiv Hetafea i pobegla na šest bodova od opasne zone. Jedini pogodak je postigao Serhio Ramos u petom minutu utakmice.

Osasuna je u drugoj utakmici ovog dana savladala već prežaljenu Almeriju sa ubedljivih 3:0. Povela je već nakon 120 sekundi golom Arnaiza. Gosti su duplirali prednost sedam minuta kasnije preko Budimira. Konačan ishod je postavio Munoz u 61. minutu utakmice.

Valensija i Maljorka su odigrali nerešeno bez golova. U potpunosti izjednačenoj utakmici Valensija je ovim bodom osmu poziciju sa 41 bodom, dok je Maljorka na poziciji 15 sa 31 bodom.

U poslednjoj utakmici današnjeg programa Barselona je savladala Las Palmas miniminalnim rezultatom. Crveni karton u ranom periodu susreta je dobio Valjes i dodatno pomogao Kataloncima da dođu do trijumfa. Jedini pogodak na utakmici je postigao Rafinja na asistenciju Feliksa.