Baždar „spasio“ Partizan u prvom poluvremenu

Fudbaleri Partizana su savladali Spartak iz Subotice sa 1:0 pogotkom Sameda Baždara u okviru 27. kola Superlige Srbije.

Gledali smo u Humskoj jedan sasvim prosečan meč, bez previše prilika, a ostaće upamćen, između ostalog, po povredi Natha koji je morao da napusti teren u 59. minutu.

Meč je rešen još u prvom poluvremenu, odnosno u 21. minutu kada je upravo izraelski plejmejker šutirao sa distance, Vulić je odbranio, ali je na loptu naleteo Baždar i sproveo je u mrežu, donevši izabranicima Igora Duljaja sva tri boda.

Do kraja meča se Partizan grčevito branio, uz veoma ubedljive napade Spartaka, uz odnos od 12:1 u kornerima, a utisak je da su pogodak postigli iz jedine ozbiljne šanse na meču.

Partizan drži drugo mesto koje brani od TSC-a, dok se Spartak nalazi na 10. poziciji i vodi borbu za ulazak u plej-of zonu. U narednom kolu Partizan gostuje Voždovcu dok će Spartak ugostiti Radnički iz Niša.