Cibona iznenadila Split

U Splitu slavila Cibona (76:83). Klub iz Zagreba je imao raspoložene igrače u vidu Aleksandra Aranitovića sa 19 poena i šest skokova, i Jakova Mustapića sa 18 poena i 3 skoka. Za Split je najbolji bio Luis Salivan sa 16 poena i sedam skokova, a pratio ga je Funderburk sa 15 poena.

Prva četrvrtina je pripala domaćinima, svih 10 minuta su vodili, imali su par prilika da već posle 10 minuta imaju dvocifrenu prednost, ali nisu uspeli (24:17).

U drugoj deonici se Cibona probudila i uspela da pređe u prednost, pokušavao je Split, ali su gosti odbijali taj nalet (41:43)

Treća deonica je u prvih par minuta izgledala fenomenalno za goste, ali je pred završnih deset minuta Split preokrenuo rezultat i u poslednju četvrtinu ušao sa pola koša prednosti (62:61).

Izgledalo je da će Split upisati novu pobedu nakon što su sustigli zaostatak, međutim, Cibona je u poslednoj deonici odigrala bolje nego u drugoj čime je prouzrokovala 13. poraz klubu iz Splita (76:83).

Split je na skoru 11-13 na 7. mestu, dok se Cibona nalazi na 10. mestu sa istim skorom kao Borac 9-15.