Dan kada se Boriša Simanić sa samo 17 godina pokazao Evropi!

Podsetimo se dana kada je cela Evropa čula za Borišu Simanića. Te 2015. Godine, tada sedamnaestogodišnji igrač Zvezde je ubacio 10 poena Real Madridu.

Iako je Real „uništio“ crveno-bele, u prvom poluvremenu se istakao Boriša koji je ubacio pet poena posle šuta za tri poena i jednim zakucavanjem.

U drugom poluvremenu se mlado krilo Zvezde nije zaustavilo, ubacio je još pet poena i obezbedio četiri skoka uz jednu blokadu.

Igrao je 28 minuta, uputio je šest šuteva od kojih je četiri pogodio (67%), trojke su mu bile 100% jer je dve šutnuo i isto toliko pogodio, za dva poena je šutnuo četiri puta, te mu je učinak za dva poena 50%.

Indeks korisnosti mu je taj meč bio 14, što je za igrača koji ima 17 godina izvanredno.

Zvezda večeras gostuje Realu u 20:30. Crveno-beli su izgubili sve šanse za plej-in, ali to ne mora da znači da treba da se odigra loša utakmica.