Derbi kola na Stamford Bridžu – Čelzi posle duge borbe do bodova

Čelzi i Njukasl su na Stamford Bridžu zatvorili 28. kolo Premijer lige a rezultat na semaforu je glasio 3:2.

Počelo je sjajno za ,,plavce’’ budući da je već u šestom minutu Kol Palmer šutirao a lopta se odbila od Nikolasa Džeksona i završila u mreži. Slavlje domaćina je trajalo sve do 43. minuta kada je zvezda Njukasla – Aleksander Isak sa ivice kaznenog prostora smestio loptu u donji desni ugao i doneo izjednačenje gostima praktično pred odlazak na poluvreme.

Da želi da bude proglašen za igrača utakmice Kol Palmer je pokazao u 58. minutu kada je sjajnim udarcem savladao Dubravku i doneo novo vođstvo londonskom klubu. Tačku na me definitvno stavlja Mudrik koji u 76. minutu nakon solo prodora dospeva u kazneni prostor i sa lakoćom savladava čuvara mreže ,,svraka’’. Džejkob Marfi je smanjio prednost u sudijskoj nadoknadi ali vremena za izjednačenje nije bilo.

Izabranici Maurisija Poketina uprkos važnoj pobedi još uvek “čame” na 11. mestu dok imaju samo bod manje od današnjeg protivnika.