Derbi Mančestera pripao Sitiju – Foden apsolutni junak Etihada, Haland se ispromašivao pa na kraju pogodio

“Građani” slavili u gradskom derbiju na krilima Fila Fodena i Erlinga Halanda, bomba Rašforda ostala u senci.

Mančester Siti je trijumfovao nad Mančester junajtedom na svom terenu sa 3:1 u okviru 27. kola Premijer lige.

Utakmica nije idealno počela po igrače u plavim dresovima, s obzirom na to da je ekipa Erika ten Haga povela u osmom minutu. Projektil Markusa Rašforda je bio neodbranjiv za Brazilca Edersona, koji je samo paradom dodatno ulepšao pogodak.

Družina Pepa Gvardiole je u nastavku susreta stezala obruč sve jače ispred gola Onane, pa je tako Haland promašio nemoguće u finišu prvog dela meča.

Ipak drugo poluvreme je bilo naklonjeno domaćinu, konkretno Filu Fodenu. Brznogi krilni igrač je poslao loptu u mrežu u 56. i 80. minutu na asistencije Rodrija i Alvareza.

Konačan rezultat je postavio Erling Haland u nadoknadi duela, kada ga je sa golom spojio Rodri. Te je posle niza promašaja Norvežanin konačno uspeo da matira gostujućeg golmana.

Naredni vikend donosi pregšt uzbuđenja, jer će Mančester Siti igrati protiv Liverpula na Enfildu u direktnoj borbi za prvo mesto.