Junajted rutinski do pobede

Fudbaleri Mančester Junajteda su na otvaranju 28. kola Premijer lige savladali ekipu Evertona na ,,Old Trafordu’’ sa 2:0.

Utakmica je uglavnom bila izjednačena, uz dosta čvrstu i disciplinovanu igru oba tima, ali su razliku ipak napravila dva jedanaesterca koja su, ispostavilo se, odredila pobednika, Najpre je Bruno Fernandeš u 12. minutu realizovao najstrožu kaznu, da bi u 36. minutu Garnačo predriblao nekoliko fudbalera pre nego što je zaustavljen u kaznenom prostoru na nepropisan način. Odgovornost je preuzeo Rašford i rutinski pogodio.

Everton je probao da dođe do povoljnijeg rezultata u čemu ipak nije uspeo tako da se sada ,,crveni đavoli’’ nalaze na šestom mestu i nastavljaju da prave važne korake ka cilju – učešću u evropskim takmičenjima. Što se tiče izabranika Šona Dajša, trenutno zauzimaju šesnaesto mesto, a u narednom kolu dočekuju Brajton.