Kolubara uz ogromne oscilacije savladala Klik

Uz puno oscilacija u igri i realizaciji, košarkaši Kolubare uspeli su da savladaju ekipu Klik (75:73) u okviru 27.kola Druge muške lige.

Lazarevčani su u prvoj četvrtini uspeli da ubace 30 poena, što je bilo dovoljno za „plus šest“ posle tog peroda, ali je onda usledio pad u igri koji se odradzio i na realizaciju, pa je drugi period pripao gostima iz Arilja rezultatom 20:9. Ujedno, Klik je na odmor otišao sa prednošću – 44:39.

Sledi četvrtina u kojoj su zeleno-crni dodali gas, popravili procenat šuta  i naterali rivala da posrtigne 12 koševa, pa domaći sastav pravi rezultatski suficit na isteku treće četvrtine rezultatom – 63:56.

Dugo se u poslednjoj deonici igralo koš za koš, uz nešto slabiji učinak, pa su gosti uspeli samo da dovedu utakmicu do neizvesnosti koja je ipak završena u korist Lazarevčana – 75:73.

Na ovoj utakmici Kolubara je imala raspoloženi tandem strelaca  Burgić (24 koša) – Vesković 22 poena.

Posle ovog nepotpunog kola, Kolubara se nalazi na osmom mestu sa učinkom 13 pobeda i 14 potaza.