Neumorni Hezonja naneo 17. poraz Partizanu i tako im stvorio glavobolju!

Real Madrid ponizio Partizan i drugi put ove sezone (76:88). Previše raspoložen Mario Hezonja sa postignutih 25 poena spustio crno-bele ispod crte.

Utakmica je sporo počela, mali broj postignutih poena na obe strane. Posle prvih 10 minuta niko nije vodio (13:13).

U drugoj četvrtini se Partizan malo opustio i vodio sve do finiša prvog poluvremena kada su gosti istopili prednost domaćina i poveli sa 2 poena razlike (31:33).

Treća četvrtina je ispostaviće se bila kobna za izabranike Željka Obradovića. Prvih par minuta se prednost menjala, da bi pred završnih 10 minuta Španski klub napravio ogromnu seriju od 14:0 i ušao sa 12 poena prednosti u poslednju deonicu (54:66).

Gosti su održavali svoju prednost iz treće četvrtine maestralno svih 10 minuta, nedozvoljavajući Partizanu da se spusti na jednocifreni zaostatak. U par navrata je Real imao i 17 poena više u odnosu na protivnika, ali je razlika ostala ista kao i na kraju treće deonice (76:88).

Partizan će sledeću utakmicu u Evroligi odigrati protiv Olimpijakosa takođe kod kuće, dok će Real dočekati Zvezdu.