Prolećni prvenac lajkovačkog Železničara

Pobeda nad Hajduk Stankom  od 2:1, prva je prolećna radost fudbalera Železničara iz Lajkovca u ovogodišnjem prvenstvu Kolubarsko-mačvanske zone.

Iako uslovi za igru nisu odgovarali igračima obe ekipe, ipak je prikazana solidna predstava začinjena sa tri gola.

Železničar je poveo u 30. minutu kada je najstrožu kaznu u gol pretvorio Dragan Tomić. Do odlaska na odmor domaći tim je propustio još nekoliko prilika iz kojih je mogao da poveća prednost.

Gosti iz Crnih Bara bolje ulaze u drugo poluvreme i već u 51. minutu je usledilo izjednačenje, a strelac je bio Nedeljković, takođe iz jedanaesterca. Da bodovi ostanu u Lajkovcu pobrinuo se Nemanja Marković, napadač „dizelke“ koji je u 80. minutu uspeo da nadmudri odbranu Hajduk Stanka.

Utakmica 16. kola ostaće upaćena i po velikom broju žutih kartona. Sudija Milenković opomenuo je pet igrača domaćeg tima, dok je gostima izrekao tri opomene.

U sledećem kolu Železničar gostuje Lipolistu, do ovog kola vodećoj ekipi u ligi.