Prvi udarac u polufinalu zadao Burg: Bešiktaš bez ideja ovaj put

U polufinalu Evrokupa odigrana je prva utakmica između Burga i Bešiktaša (86:74). Isjah Majk je bio najistaknutiji igrač u domaćim redovima sa svojih 16 poena i šest skokova, Jekvan Levis dodao 14 poena uz pet asistencija. Za ekipu Alimipijevića su bili najbolji Delgado sa 15 poena i šesnaest skokova, dok je Marko Simonović ubacio 14.

Francuski klub se u prvoj četvrtini nametnuo kao favorit, te nije ispuštao napravljenu prednost (16:13).

Druga četvrtina je bila kobna za turski klub. Ubrzo je domaćin napravio dvocifrenu prednost koju je i održavao. Imao je priliku da već posle 20 minuta košarke napravi i dvadeset razlike, ali se Bešiktaš izborio da ostane koliko toliko u utakmici (44:30).

Burg je nastavio dominaciju iz druge četvrtine, ali se pred kraj treće deonice Dušanov Bešiktaš sjajnim izdanjem vratio u meč (62:56).

U poslednjih 10 minuta je krenula rapsodija gostiju, Burg je opet stigao do dvocifrene prednosti, te je ovaj put uskratio šansu Bešiktašu da nadoknadi izgubljeno (86:74).

Sledeća utakmica između ova dva kluba je 29. marta i odigraće se u Istanbulu.