Zvezda sigurna u Ivanjici

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Javor iz Ivanjice u okviru 27. kola Mozzartbet Superlige Srbije rezultatom 3:0.

Gosti su do prednosti došli krajem prvog dela igre, kada je posle gužve u šesnaesercu, rukom igrao jedan od domaćih igrača, te je danilo Nikolić nakon provere VAR tehnologije pokazao na belu tačku. Glavni egzekutor crveno-belih i ovog puta je bio Gelor Kanga, koji je preciznim udarcem doveo svoj tim u vođstvo. Odličnom akcijom, koju je završio In Bom Hvang, izabranici Vladana Milojevića su duplirali prednost u 43. minutu i na predah otišli sa dva gola viška.

Konačan ishod utakmice je postavio Srđan Mijailović u 81. minutu, kada je sjajnim šutem sa ivice šesneasterca matirao Manojlovića. Tako su crveno-beli upisali još jedan važan trijumf u borbi za titulu i barem na dva sata pobegli večitom rivalu na sedam bodova prednosti.

U narednom kolu, crveno-beli će dočekati IMT, dok će Javor gostovati Napretku u Kruševcu.