Atletiko Madrid- Borusija Dortmund 2:1

1′ – Utakmica je upravo počela.

2′ – Sjajna kontra Altetika, Moratin šut je izblokiran od strane Matsena.

5′ – GOOOOOOL!!! Od samog početka Atletiko pravi presing na polovini Dortmunda. Rodrigo de Pol je zatresao mrežu nakon greške Matsena.

7′ – Sjajna odbrana Kobela nakon šuta Vitsela petom.

14′ – Atletiko ne dozvoljava Borusiji da pređe na njihovu polovinu, presing domaćih fudbalera još uvek traje.

20′ – Klub iz Madrida je izveo već pet kornera, dok Dortmund nema šut na gol za 20 minuta igre.

24′ – Emre Džan je prvi igrač na utakmici koji je dobio žuti karton.

27′ – Lino je prvi u Atletiku koji je požuteo, i zbog ovog kartona neće moći da igra revanš sledeće nedelje.

28′ – Markus Ljorente je dobio žuti karton zbog protesta.

32′ – GOOOOOOL!! Sve je ovo zasluženo, Samuel Lino duplira prednost svog tima na asistenciju Grizmana.

35′ – Panika u redovima Borusije Dortmund, uopšte ne liče na tim koji je savladao Bajern u sred Minhena.

43′ – Prva šansa Borusije u finišu poluvremena, pokušao je Matsen izvan 16 metara, ali je Oblak sjajno reagovao.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

46′ – Utakmica je nastavljena.

46′ – Julijan Brant menja Enmeču, Simeone nije menjao ništa na startu drugog poluvremena.

53′ – Ian Matsen je dobio žuti karton.

58′ – Opao je presing Atletika iz prvog poluvremena, sada je Borusija ta koja više napada.

60′ – Izlazi Nikolas Filkrug, a ulazi Sebastijan Aler.

63′ – Pokušaju Dortmunda su „blagi“, nikako da priprete Atletiku.

64′ – Mladi vezni igrač Pablo Barijos je zamenio Moratu.

73′ – Džejmi Bajno Gitens je ušao, a Adejemi izašao iz igre.

75′ – Gregor Kobel je spasio svoj tim od totalnog debakla, Lino je promašio čist zicer sa pet metara.

75′ -Hose Marija Himenez je treći igrač Atletika koji je dobio žuti karton.

80′ – Anhel Korea menja strelca prvog gola Rodriga de Pola.

81′ – GOOOOOL!!! Sebastijan Aler je smanjio rezultat sjajnim golom na asistenciju Branta.

84′ –  Salih Oščan menja Emre Čana, a legenda kluba Marko Rois menja Marcela Sabicera.

85′ – Velika prilika za Koreu, ali Kobel ne dozvoljava da „Jorgandžije“ postignu treći gol.

87′ – PREČKA! Bajno Gitens nije imao sreće.

90′ – Trostruku izmenu je napravio Simeone. Ulaze Saul Nigez, Stefan Savić i Rodrigo Rikelme, a izlaze Molina, Vitsel i Lino.

90+6′ – PONOVO PREČKA! Sreća je ponovo bila na strani Atletika,  Brant je glavom pokušao da izjednači rezultat, ali nije uspeo.