Borac brojao do 100 za kraj sezone

Košarkaši Borca su u poslednjem kolu ABA lige uspeli da savladaju ekipu Krke na domaćem terenu rezultatom 101:83.

Timovi su u prvoj četvrtini uglavnom bili izjednačeni i nizali poene u serijama uz izuzetno dobru selekciju šuta i malo tvrđuje i agresivniju igru sa dosta faulova.

Borac je uspeo uz nekoliko dobrih mini serija da dođe do osetnije prednosti u drugoj četvrtini pa je na poluvreme otišao sa osam poena prednosti.

Treća četvrtina je pripala košarkašima Krke koji su fantastičnom igrom i disciplinovanom odbranom uspeli da smanje prednost domaćina na samo Jedan poen razlike i uveli su meč u neizvesnu završnicu pred odlazak na poslednji period.

Borac je na kraju shvatio da mora da pojača ofanzivnu liniju ukoliko želi da dođe do pobede pa je sa dve izuzetne serije poena došao do osetne prednosti i na kraju uspeo da ostvari ubedljivu pobedu od čak 18 poena razlike. Borac ostaje na sredini tabele i sa stilom završava regularni deo sezone, dok Krka nije uspela da izbori opstanak.