DONČIĆ LOŠE ZAPOČEO PLEJ-OF: Klipersi mogu i bez Lenarda

Los Anđeles Klipersi su trijumfovali nad Dalas Maveriksima rezultatom 109:97 u prvom meču prve runde plej-ofa Zapadne konferencije, iako su morali da igraju bez Kavaja Lenarda, koji je bio van terena zbog problema sa kolenom.

Klipersi su pokazali širinu i dubinu tima, a Džejms Harden je predvodio sa 28 poena i osam asistencija. Ivica Zubac je imao impresivan dabl-dabl sa 20 poena i 15 skokova, dok je Pol Džordž blistao u poslednjoj četvrtini, završivši meč sa 22 poena i šest skokova.

Na strani Dalasa, Luka Dončić je bio dominantan sa 33 poena, 13 skokova i šest asistencija, dok je Kajri Irving dodao 31 poen, sedam skokova i četiri asistencije.

Klipersi su već u prvoj četvrtini stekli dvocifrenu prednost koja je rasla do +27 uoči poluvremena. Iako su Maveriksi uspeli da smanje zaostatak u poslednjim minutima, Klipersi su zadržali kontrolu nad utakmicom.

Naredni meč između ova dva tima je zakazan za sredu u 4:00 u istoj dvorani, gde će Maveriksi pokušati da izjednače seriju.