GVARDIOLA OGORČEN: Samo jedna ekipa je igrala fudbal!

Pep Gvardiola, menadžer Mančester Sitija, prokomentarisao je eliminaciju iz Lige šampiona.

Siti se oprostio od titule prvaka Evrope porazom na penale od Real Madrida na svom stadionu rezultatom 4:3.

Nakon fantastičnog prvog susreta u Madridu koji je završio 3:3, Siti i Real su odigrali 1:1 u Mančesteru, a nakon mirnih produžetaka rešavali su jedanaesterci.

Na kraju su uspešniji bili Španci, uz promašene penale Luke Modrića i Matea Kovačića.

„Ovo je fudbal. U bilo kom drugom sportu mi bismo pobedili“, rekao je Gvardiola. „Igrala je samo jedna ekipa“, dodao je.

Vezista Mančester Sitija, Rodri, je na sličan način opisao dešavanja na terenu.

„Iskreno, večeras je igrala samo jedna ekipa“, istakao je Rodri.

Rodrigo je doveo goste u vođstvo u 12. minutu, a izjednačio je Kevin de Brujne u 76.

Siti je tokom 120 minuta igre imao neverovatnu dominaciju u svemu, od poseda do broja udaraca prema golu, ali su na kraju pobedili Madriđani.

Real će u polufinalu LŠ igrati sa starim rivalom, minhenskim Bajernom, koji je eliminisao drugog engleskog predstavnika, Arsenal.