JOKIĆ NIJE MOGAO SAM: Denver poražen u Los Anđelesu!

Nikola Jokić je zabeležio novi tripl-dabl, ali to nije bilo dovoljno da spreči poraz Denver Nagetsa od Los Anđeles Klipersa rezultatom 102:100.

Jokić je bio impresivan sa 36 poena, 17 skokova i 10 asistencija, što mu je 24. tripl-dabl ove sezone i 129. u karijeri. Takođe, krajem treće četvrtine prešao je granicu od 14.000 poena u NBA karijeri.

Aron Gordon dodao je 18 poena, dok je Kentavijus Koldvel-Poup ubacio 16 za Nagetse.

Kliperse su predvodili Pol Džordž sa 28 poena i Džejms Harden sa 20 poena, iako je imao loš šut iz igre. Ivica Zubac je zabeležio dabl-dabl sa 14 poena i 15 skokova.

Denver je bolje počeo utakmicu, imao je 17 poena prednosti u prvoj četvrtini, ali su se Klipersi vratili i poveli do kraja prvog poluvremena.

Na početku poslednje četvrtine, Klipersi su imali vođstvo od 75:70, a kasnije i 90:79, ali su Nagetsi uspeli da se vrate i priđu na 98:97 u finišu meča.

Zubac je potom pogodio četiri slobodna bacanja, ali je Jokić odgovorio trojkom i smanjio vođstvo Klipersa na 102:100. Nagetsi su imali poslednji napad na utakmici, ali Jokić nije uspeo da donese pobedu svom timu trojkom.

Nagetsi sada imaju skor od 53 pobede i 24 poraza, što ih čini drugim na Zapadnoj konferenciji, delujući na prvo mesto sa Minesota Timbervulvsima koji imaju jedan poraz manje. Kliperi su četvrti na konferenciji sa skorom 48-28, dve pobede ispred petoplasiranih Dalas Maveriksa.