KAKAV ŠOK ZA RUBLJOVA U MONTE KARLU: Branio pehar, pa ispao u drugom kolu!

Ruski teniser Andrej Rubljov doživeo je iznenađujući poraz već u drugom kolu Mastersa u Monte Karlu.

Australijanac Aleksej Popirin bio je bolji od Rubljova posle dva seta, rezultatom 6:4, 6:4, za šta mu je trebalo tačno 100 minuta igre.

Ovom pobedom, Popirin se revanširao Rubljovu za njihov jedini prethodni susret, koji je Rus dobio u Beču 2023. godine.

Popirin je bolje započeo meč, osvajajući brejk u trećem gemu prvog seta i to mu je bilo dovoljno za vođstvo.

Rubljov je uspeo da izjednači u četvrtom gemu drugog seta, ali je Popirin odmah uzvratio. Ključni trenutak meča bio je kada je Popirin napravio brejk u devetom gemu, nakon čega je rutinski priveo meč kraju.

Rubljov, koji je šesti teniser na svetu, trenutno prolazi kroz krizu forme, pošto je već rano ispao na turnirima u Indijan Velsu i Dubaiju.

Prošle godine, Rubljov je osvojio titulu u Monaku, pobedivši Holgera Runea u finalu.

Popirin će u osmini finala igrati protiv Aleksa de Minora, koji je nakon preokreta savladao Talona Grikspora rezultatom 2:6, 6:2, 6:3.