Sofija i Nikolina za novu radost Zvezdinih fudbalerki

Foto_ ŽFK Crvena zvezda

Fudbalerke Crvene zvezde čuvaju lidersku poziciju u šampionatu Superlige. Devojke u crveno-belim dresovima, ostvarile su pobedu u utakmici vanrednog kola plej-ofa. Učenice trenera Bojana Maćešića su na domaćem terenu bile uspešnije od drugog tima suboričkog Spartaka DOO, zabeleživši pobedu rezultatom 2:0.

Crvena zvezda je prednost stekla već u 7. minutu kada se u listu strelaca upisala Sofija Srermčević. Do kraja prvog poluvremena domaće igračice su imale terensku inicijativu, stvarale prilike, ali odbrana sastava iz Subotice je uspešno odolevala.

Nastavak meča doneo je dobar fudbal dominaciju Beograđanki, a kao kruna takvog odnosa snaga na terenu, usledio je i drugi pogodak. Ovoga puta, u 63. minutu mrežu „plavih golubica“ zatresla je mlada i supertalentovana Nikolina Milović.

Do kraja je bilo po još nekoliko prilika pred oba gola, ali se rezultati više ipek nije menjao. Bodovi su zaslužemo pripali podmlađenom sastavu kluba iz LjuticeBogadana 1a.