DINAMO DEMANTOVAO OPTUŽBE O PREVARI: Sve je laž, sledi tužba!

Edgar Ije i FK Dinamo Bukurešt odlučno su demantovali tvrdnje rumunskog novinara Danijela Sedree o navodnoj prevari. Sedrea je na svom Fejsbuk profilu objavio da je Ije, koji je zimus potpisao za Dinamo, poslao brata blizanca da igra umesto njega.

Tvrdio je da su čelnici kluba posumnjali u ovu priču jer Ije nije hteo da prihvati sponsorski automobil, neophodan za lakši dolazak na treninge nakon operacije, te da nije dostavio vozačku dozvolu. Ovaj incident navodno je doveo do spekulacija da se radi o njegovom bratu Eldinju.

Ije je brzo reagovao na svom Instagram nalogu:

„Sve je laž. Moj brat je i dalje u Turskoj i to svi znaju, a ja sam došao u Bukurešt u januaru. Ne znam kome je to moglo da padne na pamet.“

I rukovodstvo Dinama je izdalo oštro saopštenje, odbacujući tvrdnje kao lažne i klevetničke:

„Laž, kleveta, kancerogeni napad na naš klub. Dinamo Bukurešt je prebacio Edgara Miguela Ijea. Govorimo o transparentnosti, o zakonitosti na prvom mestu. Edgar Miguel Ije je dobio međunarodni sertifikat o transferu izdat od strane Turske federacije, verifikovan od Rumunske fudbalske federacije (FRF) i FIFA, registrovan je od strane Profesionalne fudbalske lige (LPF), dobio je potvrdu o registraciji od Generalnog inspektorata za imigraciju (IGI).“

Klub je najavio pravne mere protiv novinara Sedree:

„Angažovali smo najbolje advokate i želimo da se pisac teksta kazni. Imao je sve potrebne informacije iz kluba i ne znam odakle mu to da napiše i još na Fejsbuku, gde ga prati veliki broj ljudi. Ići ćemo do kraja i nećemo dozvoliti da se neko igra sa našim klubom.“

Ovaj slučaj je privukao veliku pažnju javnosti i očekuje se da će se dalje razvijati na sudu.