Nadal zakazao duel sa teniserom iz top 10!

Rafael Nadal, nekadašnji broj jedan, uspeo je da se plasira u drugu rundu mastersa u Rimu uprkos izazovima sa povredama.

U maratonskom meču koji je trajao dva sata i 47 minuta, Nadal je savladao Belgijanca Zizua Bergsa, 108. igrača sveta, nakon preokreta rezultatom 4:6, 6:3, 6:4.

Iako nije u najboljoj formi, Nadal je pokazao izuzetnu borbenost, osvajajući ključne poene i brejkove koji su mu omogućili pobedu.

Nadal je pored oduzimanja servisa protivniku, dao svoja dva servis gema do kraja seta, te je Bergs poveo sa 1:0. Rafi je bio jedan brejk dovoljan u drugom setu, s obzirom da je svoj servis izuzetno čuvao. U trećem setu se dogodila situacija nalik drugom, te je jedan brejk Špancu bio dovoljan za pobedu.

U narednom kolu Nadal će se sastati sa Hubertom Hurkačem, devetim teniserom sveta.