BIVŠI NAPADAČI VEČITIH: Tavamba REŠETA, Pešića nikako da krene!

Bivši napadač Partizana odlično se snašao u Saudijskoj Arabiji.

U Saudijskoj Arabiji na programu je šesto kolo nacionalnog šampionata, a ekipa Al Tavuna zabeležila je ubedljivu pobedu na gostovanju Al Fajsaliju – 4:1.
Ovo je drugi trijumf Al Tavuna u sezoni, a bivši napadač Partizana, Kamerunac Leandre Tavambamu je doprineo još jednim golom, u 21. minutu meča.
Od početka sezone Tavamba je postigao četiri pogotka i deli prvo mesto na listi strelaca.
Njegov najnoviji pogodak je u prilogu, ali za razliku od Tavambe, doskorašnjem napadaču i najboljem strelcu Crvene zvezde i Superlige Aleksandru Pešiću i dalje ne ide u ekipi Al Itihada.
Njegov tim je i dalje bez pobede, sinoć je ostvario tek drugi remi, na svom terenu protiv Ohoda (1:1), a Pešić je odigrao svih 90 minuta. Nažalost, opet bez postignutog gola, na koji u zvaničnim mečevima čeka još od 29. aprila i gostovanja Napretku u Kruševcu, kada je iz jedanaesterca u finišu meča potvrdio pobedu Zvezde (2:0).
Novu priliku da prekine post imaće 27. oktobra na gostovanju trećeplasiranom Al Hilalu.