ODLIČAN POČETAK: Srbija SIGURNA!

Uspešna premijera.

Rukometna reprezentacija Srbije je u Smederevu pobedila Tunis u prvoj pripremnoj utakmici za Svetsko prvenstvo rezultatom 29:25.

Na poluvremenu je rezultat bio nerešen (12:12), ali su izabranici Nenada Peruničića u nastavku slomili otpor protivnika. Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Ilić sa šest golova, četiri su postigli Vorkapić i Kukić, a po tri Orbović, Mošić i Nikolić.

Orlovi će odigrati još dve pripremne utakmice pre odlaska na planetarni šampionat, protiv Makedonije u Skoplju 4. i 5. januara.

Srbija će na Svetskom prvenstvu prvu utakmicu odigrati protiv Rusije 11. januara, a u grupi sa Orlovima i Zbornajom su još i domaćin Nemačka, aktuelni svetski šampion Francuska, Brazil i Južna Koreja.