PARTIZAN ZAUSTAVLJEN: Delije SLAVE svoje MILJENIKE!

Bilo je baš uzbudljivo.
Košarkaši Partizana poraženi su u četvrtom kolu ABA lige na gostovanju u „Stožicama“ od ekipe Cedevita Olimpije sa 85:69 (24:21, 19:18, 15:18, 27:12). Izuzetno neizvestan meč rešen je odličnom igrom domaćih na oba kraja parketa u zadnjoj četvrtini, a crno-beli ovim mečom završavaju seriju od četiri uzastopna gostovanja na Jadranu koju su okončali sa polovičnim učinkom (2-2).

Jedan od najboljih u redovima domaćih bio je Marko Simonović, sa tri trojke u poslednjoj deonici.

Meč u „Stožicama“ odlučen je serijom domaćih od 9:0, na pet minuta pre kraja susreta kada su poentirali Simonović, Mekintajer (dva puta) i Cirbes za velikih plus 12 (77:65).

Cedevita Olimpija je konstantno bila u blagoj prednosti, a na poluvreme je otišla sa četiri poena viška (43:39). Crno-beli su se vratili krajem trećeg kvartala, ali su Ljubljančani već opisanom serijom u poslednjoj deonici obezbedili trijumf.