Komšijski derbi u Nišu završen pobedom Delijskog Visa!

U 15. kolu zone Centar ekipa Aluminijum (Niš) na svom terenu ugostila je Delijski Vis (Niš), što bi se reklo komšijski derbi. Posle 14 odigranih susreta domaćin ovog susreta ima šest bodova i zauzima 16. mesto na tabeli, dok je ekipa Delijski Vis na 15. mestu na tabeli sa deset bodova.

Utakmica je počela šansom domaće ekipe već u 5. minutu na sjajan prodor Petra Nikolića, sigurno najboljeg igrača lige, povratnu loptu do Đorđevića i njegov šut sjajno brani mladi čuvar mreže sa Delijskog Visa Gojković.

Ubrzo nakon toga, u 9. minutu Cvetanović dovodi goste u prednost, sjajna realizacija u situaciji 1 na 1 sa golmanom domaćih za 0-1.

U 13. minutu domaćin dolazi do izjednačenja, sjajan centaršut Nikolića iz prekida, lopta dolazi do Stankovića koji pogađa za 1:1. Čvrsta igra obeju ekipa nakon toga sa po par poluprilika, kada su svi mislili da će se na poluvreme otići nerešenim rezultatom, posle kornera u 45. minutu golman domaće ekipe ne reaguje baš najbolje i Stošić dovodi goste u vodstvo.

Drugo poluvreme pripada gostujućoj ekipi koja nije iskoristila par šansi, i onda kako kažu stiže kazna. Penal za domaću ekipu u 85. minutu, siguran sa „kreča“ bio je Stanković koji postiže svoj drugi gol na meču za 2:2.

Nakon toga Delijski Vis kreće silovito i u 94. minutu na sjajnu asistenciju Cvetanovića, Jovan Stanković postiže pobedonosni gol za 2:3.

STARTNE POSTAVE:

Aluminijum: 1-Pavlović; 2-Vukadinović; 3-Stanković S; 4-Nikolić P; 5-Ilić; 6-Milojković; 7-Stanković N; 8-Nedeljković; 9-Đorđević; 10-Nikolić S; 11-Đurđević.

Delijski Vis: 1-Gojković; 3-Mitić; 5-Stojanović; 6-Mirić; 7-Mijajlović; 9-Andrejić; 10-Jovanović; 11-Cvetanović; 13-Stojković; 14-Stošić; 15-Milovanović.

Bila je ovo jako borbena utakmica, derbi začelja tabele, mada ove dve ekipe vuku veliko rivalstvo iz prethodnih sezona, duel dva niška naselja.

Od ove sezone naš portal MAXSPORT izveštavaće sa terena nižih liga na teritoriji Srbije. U niže lige spadaju sve lige koje su ispod nivoa prve lige Srbije, ukoliko ste simpatizer, igrač, trener ili PR menadžer svog tima koji se takmiči u zonskoj, okružnoj ili opštinskoj ligi možete se javiti za saradnju na mail „izvestajinizihliga@maxsport.rs“ ili na facebook profilu „Izveštaji Nižih Liga“ kako bi ostvarili saradnju i krenuli sa izveštajima sa vaših utakmica. Sportski pozdrav od uredništva portala maxsport.