Gradina odličnom igrom osigurala plasman u sledeće kolo kupa Rasinskog okruga!

Glavni sudija: Stojanović Dušan
Prvi pomoćni:Pršić Lazar
Drugi pomoćni: Aleksić Marko
Delegat: Tomić Igor

U odloženoj utakmici 1/16 Rasinskog okruga večeras u Kruševcu odigrali su meč dva stara protivnika. Dve ekipe koje su se poslednjih nekoliko godina borile za ulazak u Zonu zapad.
Iako je ekipa Gornjeg Stepoša uvek odnosila sva tri boda protiv FK “Gradina“, ovog puta u kupu utakmici Gradina je bila više nego ubedljiva. Konačan rezultat bio je 5:0.

Od samog početka utakmice Gradina je krenula silovito. Usledilo je nekoliko šuteva sa distance, ali prave završnice nije bilo. Na prvi gol se čekalo do 15. minuta. Posle sjajnog solo prodora kapitena domaćih Miloša Jovanović i sjajne odbrane golmana Stepoša Milićević T. na pravom mestu je Maksimović i rutinski trese mrežu gostiju. Do kraja poluvremena nije bilo previše šansi osim šanse Maksimovića, međutim golman Milićević vrhovima prstiju spašava gol.

Drugo poluvreme je počelo u istom ritmu. Igrači Gradine jako disciplinovano čuvaju loptu i čekaju priliku za postizanje novog pogotka. U 56. minutu štoper domaćih Džamić šalje dug pas prema Jovanoviću koji izlazi sam ispred golmana i nije mu bilo teško da zatrese mrežu. To je 2:0.

Posle samo šest minuta, posle greške golmana gostiju Milićevića, Maksimović krade loptu i rutinski postiže novi pogodak za Gradinu.

U 77. minutu posle duplog pasa sa Jovanovićem, Vasić izlazi jedan na jedan sa golmanom i laganim lobom povećava vođstvo „Gradine“ na 4:0. Na samom kraju utakmice Vasić sjajno proigrava Jovanovića koji drugi put trese mrežu gostiju i postavlja konačan rezultat na 5:0.