Barselona slavila u Minhenu

Barselona je savladala Bajern u Minhenu u 32. kolu Evrolige rezultatom (79:87).  Serž Ibaka je bio najbolji u klubu iz Nemačke sa dabl-dabl učinkom od 17 poena i dvanaest skokova, dok je Vajler Beb upisao isti broj poena kao i njegov saigrač. Džabari Parker je bio najbolji u Barseloni sa 15 poena i tri skoka, iza njega je bio odmah Laprovitola sa jednim poenom manje.

Gosti su pokazali da zašto među 3 najbolja tima u Evroligi. Prvu četvrtinu su vodili od samog početka (19:25).

Drugu deonicu je Barselona napravila seriju od 18:2, tom serijom su već bili na +22, ali se Bajern nije predavao, te je uspeo za nijansu da smanji prednost gostiju (30:47).

Treća četvrtina je bila izjednačena, uspela je Barselona da odbije nalet Bajerna jer su igrali koš za koš (53:71).

Završnih 10 minuta je pripalo domaćim igračima, smanjili su prednost gostiju na -6, ali nisu imali snage da preokrenu celu utakmicu.

Bajern će sledeću utakmicu dočekati Panatenaikos, dok će Barselona dočekati Makabi.