Bajern sustigao Partizan, Žalgiris polako gubi šanse za top 10

Pablo Laso nadmudrio Trinkijerija (64:58). Moćno oružije Litvanskog tima, Kinan Evans je imao 21 poen. Devin Buker je meč završio sa 20 poena i 6 skokova.

Žalgiris je krenuo sa brzom serijom od 6-0, ali je Bajern do kraja četvrtine dozvolio Litvanskom predstavniku da postigne još samo 4 poena (18:10).

Drugu četvrtinu su Bavarci preuzeli u svoju korist i napravili velikih +15 u odnosu na protivnika. Gosti su uspeli da minimalno smanje tu prednost (33:21).

Lepo otvorena treća četvrtina za Bajern, odlepili su se na čak 17 poena razlike, ali Žalgiris kao i u prvom poluvremenu, pred kraj su spustili tu prednost na -13 (50:37).

Završnih 10 minuta su izabranici Italijanskog trenera počeli da sustižu domaćina. Od velikih +13 Bajern se spustio na samo +4 minut pre kraja, iako ih je Žalgiris sustizao, ostali su mirni i rutinski priveli meč kraju.

Bajern se još uvek bori za desetu poziciju, dok sa druge strane Žalgirisu je ta pozicija sve dalja.