Kraljevski klub prošetao kroz Bolonju

Madridski Real upisao 23. pobedu ove sezone. Pobedili su Virtus u Bolonji (74:89).

Dva Francuza, Jabusele sa 15 poena i 7 skokova, Vinsent Poarje sa postignutih 14 poena i 8 skokova. Slabija partija Tornike Šangelije koji je meč završio sa 10 poena, a Kordinije sa 12 poena i 8 skokova.

Kraljevski klub je već u prvoj četvrtini imao dvocifrenu prednost, ali je Virtus malo popravio rezultat (15:23).

Druga četvrtina je bila još bolja nego prva za Evropskog šampiona, dvocifrenu prednost su održavali i nisu dopustili protivniku da spuste tu razliku (31:44).

Treća deonica je pripala u korist Virtusa, uspeli su pred završnih 10 minuta da se spuste na jednocifren zaostatak (52:61).

U poslednjoj četvrtini je Real ponovo pobegao na dvocifrenu prednost, ali sada tim iz Bolonje nije uspeo da sustigne taj zaostatak. Madridjani su završili utakmicu sa 15 poena razlike.

Real je još uvek neprikosloveno prvi na tabeli sa skorom 23-6, dok se Virtus nalazi na sedmoj poziciji sa skorom 17-12.

Duplo kolo oba tima gostuju, Virtus ide u Litvaniju zatim u Beograd na megdan Zvezdi.

Real ide u Berlin, a dva dana posle takođe u Beograd, gde će ih dočekati Partizan.