BEOGRADSKA ZONA: Borčanski brod tone sve dublje

Nekadašnji superligaš iz Borče polako, ali sigirno udara o dno. BSK nastavlja da posrće i  među zonašima. Krizi kluba sa leve obale Dunava kao da nema kraja. Potvrda toga je i poraz od OFK Madenovca (0:2). U drugoj utakmici 19. kola Beogradske zone, Ravna gora je posle vođstva gostiju iz Kaluđerice uspela da se vrati i na kraju zabeleži pobedu od 3:1.

Mladenovčani su sa dva gola ostvarili cilj u Borči. Strelci za zonaša sa „Seltersa“ bili su Janković i Đorđević.

U Barajevu, Kaluđerica je povela u 20. minutu golom Kitanovića. Osam minuta kasnije, Vasić donosi rezultatski egal – 1:1.

Tek u finišu utakmice Ravna gore uspeva da opravda visoku poziciju. Sa dva gola u razmaku od tri minuta Barajevci stižu do bodova. Strelci: Lazović u 77. i Nikolić u 80.minutu.

U ostalim utakmica19. kola u nedelju sastaju se:  OFK Žarkovo – Zuce (10.00), OFK Budućnost – Boleč (15.30), Hajduk – Balkan (15.30), Komgrap – BSK 1926 (15.30), Crvea zvezda (MML) – Napredak (M) (15.30), Umka – Šušnjar  1977 (15.30).