Bilbao u finalu Kupa kralja, Atletiko Madrid deklasiran u Baskiji

Fudbaleri Atletik Bilbaa su u revanš utakmici nacionalnog kupa rutinski savladali Atletiko Madrid sa 3:0 na svom terenu.

Na stadionu “San Malmes” domaći navijači su uživali u igri svojih ljubimaca. Bilbao je otvorio duel već u 13. minutu kada je mrežu ekipe Dijega Simeonea otvorio Injaki Vilijams. U finišu prvog dela igre u listu strelaca se upisao Niko Vilijams koji je duplirao prednost, da bi konačan rezultat postavio Gorka Guruzeta u 61. minutu. Bilbao je slavio i u prvom meču na gostovanju u Madridu sa 1:0, te je se sa ukupnim skorom 4:0 plasirao u finale.

Bilbao će u finalu igrati protiv Majorke, koja je eliminisala Real Sosijedad. Direktna borba za trofej je zakazana za 6. april, a biće održana na “Kartuhi“ u Sevilji.