Budućnost u Morači brojala do stotke, Čačani bez šansi

Budućnost je slavila protiv Borca u 23. kolu ABA lige (100:79). Kamenjaš Kenan je bio najbolji sa 17 poena i 5 skokova, pratili su ga Jogi Ferel i Nikola Tanasković sa po 16 poena. Džejvon Franklin je za Čačane postigao 24 poena i obezbedio sebi 8 skokova.

Prva deonica je bila rezultatski neizvesna, u Morači je Crnogorski klub tek pred kraj četvrtine stekao minimalnu prednost (23:20).

U drugoj četvrtini je u Budućnost održavala prednost i u jednom navratu je napravila dvocifrenu prednost, ali je Borac serijom 8:0 uspeo da se spusti na jednocifreni zaostatak (44:37).

Period izmedju 20 i 30 minuta je bio koban za Čačane. Domaći igrači su se odlepili na +22 u odnosu na goste (76:54).

Borac je u poslednjoj deonici gubio čak i 30 razlike, ali su uspeli da toliko koliko spuste prednost domaćih i „ublaže“ poraz (100:79).

Budućnost je druga na tabeli Admiral Bet ABA lige sa skorom 18-5, dok je Borac 10. sa 8-15.