Dekijev sin junak Pirlove Sampdorije: Filip Stanković odbranio penal i pogurao svoj tim ka pobedi

Fudbaleri Sampdorije su slavili u gostima protiv Barija minimalnim rezultatom (0:0) 0:1 u 30. kolu Serije B, a junak za goste je bio Filip Stanković.

Duel je bio zanimljiv, bilo je mnogo šansi na  oba kraja igrališta, ali je poluvreme završeno bez golova. Ključni trenutak se dogodio u 72. minutu. Domaćini su dobili penal, Đuzebe Sibili je preuzeo odgovornost, ali je njegov udarac zaustavio pozajmljeni igrač Intera i sin Dejana Stankovića, Filip Stanković.

Njegova odbrana je podigla moral ekipi, u 87. minutu gol za goste je postigao Pajtim Kasami koji se na kraju ispostavio kao pobedonosni. Asistirao mu je Manuel de Luke.

Pirlova Sampdorija je na sedmom mestu u Seriji B sa 40 bodova, dok je Bari sa 6 bodova manje na 14. poziciji.