Njegoš Petrović za Vošinu treću u nizu

Fudbaleri Vojvodine su zabeležili treću uzastopnu pobedu u Mozzartbet Superligi Srbije. Novosađani su u okviru 26. kola savladali Novi Pazar sa 1:0.

Nakon izjednačenog drugog poluvremena, domaćin je u nastavku u potpunosti preuzeo stvar u svoje ruke i imao čak 14 upućenih šuteva na gol Mirkovića.

Vojvodina je u 85. minutu konačno probila bedem gostujućeg tima. Istrajnost Vukanovića je dala rezultat i on je nakon oduzimanja lopte protivničkom igraču loptu prosledio do Njegoša Petrovića, koji je nakon duplog pasa sa Kempbelom zatresao mrežu Pazaraca za veliko slavlje na “Karađorđu”.

Vojvodina sjajnim nizom ide ka sve višoj poziciji na tabeli, trenutno se nalazi na mestu broj šest sa 40 bodova, koliko ima i petoplasirani Čukarički. Novi Pazar se nalazi u zoni plej ofa, te zauzima osmo mesto sa 32 osvojena boda.

Novosađani gostuju Radniku koji se nalazi na poslednjoj poziciji, dok Pazarci putuju u Beograd, gde će se na Banovom brdu sastati sa Čukaričkim.