Plus 30 pred duplo kolo Evrolige, FMP nemoćan

Partizan je u 23. kolu ABA lige dočekao FMP i savladao rezultatom (88:57). Za domaće su najistaknutiji bili Balša Koprivica sa 13 poena i 10 skokova, a pratio ga je Pi Džej Doužer sa 10 poena i 5 skokova. Jovan Novak je bio najbolji u redovima FMP-a sa svojih 13 poena.

Crno-beli su od starta utakmice bili bolji od ekipe iz Železnika i u prvih 10 minuta su vodili rezultatom (20:16).

Druga četvrtina je bila još bolja za izabranike Željka Obradovića, napravili su dvocifrenu prednost i održavali  je iako su gosti pokušali da na odmor odu sa jednocifrenim zaostatkom (43:31).

Treća deonica je bila još gora za gostujući tim, Partizan nije pokazao milosti, te je brzo napravio 20 poena prednosti, i već je tad bilo rešeno pitanje pobednika (65:45).

Završnih 10 minuta domaćini su pokazali silu i napravili 30 poena prednosti.

Partizan pred utakmicu sledećeg kola sa Studentskim Centrom ima duplo kolo u Evroligi, dok će FMP dočekati Budućnost.