Đirona bolja od Osasune za povratak na drugu poziciju

Đirona je na svom terenu u okviru 28. kola španske Primere savladala Osasunu sa 2:0.

Odličan fudbal igra Đirona ove sezone, i sve je bliža istorijskom plasmanu u najelitnije klupsko takmičenje. Poveli su rano, nakon odlične timske akcije, priliku je iskoristio Portu i doveo crveno-bele u vođstvo.

Mirnije se igralo u nastavku susreta, domaći su odolevali napadima Osasune, a tačku na susret su stavili četiri minuta pre isteka 90-og minuta. Nakon  sjajne asistencije petom Garsije, Savio je savladao Ereru i postavio konačan rezultat.

Đirona se vratila na drugu poziciju i ima bod više u odnosu na trećeplasiranu Barselonu. Osasuna se sa 36 bodova nalazi na poziciji broj 10.

U 29. kolu Đirona će gostovati Hetafeu, dok će Osasuna kod kuće odmeriti snage sa liderom prvenstva, Real Madridom.