Haverc presudio Brentfordu

Fudbaleri Arsenala su savladali Brentford rezultatom 2:1, u utakmici 28. kola Premijer lige.

Prvi gol na utakmici je delo Deklana Rajsa koji je odlično iskoristio centaršut Vajta i matirao Flekena. U kasnim minutima nadoknade prvog poluvremena Brentford je stigao do izjednačenja. Veliku grešku Ramzdejla koji nije na vreme ispucao loptu, a njegovo nećkanje je iskoristio Visa i poravnao rezultat.

Pokušavao je Arsenal da dođe do pobede, i upornost se isplatila u 86. minutu kada je Vajs drugom asistencijom na utakmici uposlio Haverca, koji je glavom savladao golmana gostujuće ekipe i postavio konačan rezultat.

Arsenal je ovom pobedom makar na kratko preuzeo lidersku poziciju, dok je Brentford nastavio niz bez pobeda i zauzima 15. mesto.

U narednom kolu Brentford gostuje Barnliju, dok Arsenal ima revanš utakmicu Lige šampiona protiv Porta. U prvoj utakmici oni su poraženi od plavo-belih minimalnim rezultatom.