Mačva i Sloboda kao gosti do tri boda

U dve od tri utakmice 27. kola Mocart bet Prve lige Srbije koje su odigrane u petak, slavili su gosti. To je pošlo za nogom fudbalerima užičke Slobode koji su savladali Radnički iz Novog Beograda na terenu stadiona Bežanije (1:0), dok je Mačva takođe minimalcem slavila na jugu Srbije pobedom nad domaćom Dubočicom – 1:0.

U derbiju začelja „ere“ su se bolje snašle od „majstora“, kojima je za tri vredna boda koji im daju kakvu-takvu nadu da mogu do spasa, bio dovoljan samo jedan gol. Srdinom prvog poluvremena Vladimir Silađi je bio najprisebniji i svom timu doneo vođstvo, a ispostavilo se na kraju i značajnu pobedu.

Dubočici boljitak u igri i rezultatima nije donela ni promena trenera. Posle remija u Vršcu, Leskovčani su se okliznuli na svom terenu u duelu sa Mačvom. Novi trener Miodrag Anđelković i njegov prvi asistent Dražen Dukić, nisu debitovali kako su očekivali, a za to je „krivac“ Vladimir Mijailović koji je golom u 5. minutu doneo trijumf prvoligašu iz Šapca.