Magični Embape glavom i dalje u Parizu

Rutinski su fudbaleri PSŽ-a savladali Real Sosijedad na gostujućem terenu rezultatom 1:2 (ukupno 2:4 za Parižane), i pod inspiracijom raspoloženog Kilijana Embapea obezbedili četvrtinu finala Lige šampiona.

Mrežu rivala je načeo u 15. minutu kada je doslovno iz „mrtvog“ ugla uspeo da savlada Remira. Prihvatio je loptu na levom boku, driblao i sjajno pogodio „malu“ mrežu, iako se činilo da je iz te pozicije gotovo nemoguće šutirati, a kamoli dati gol. Nisu se domaćini puno pitali ni u 55. minutu kada je za razliku od lopte Dembelea iz prvog poluvremena, ovaj pas poslao Kang-in, a magični Embape istrčao kontru, otvorio stopalo i gađao bliži ugao.

Domaći su uspeli da smanje preko Merina, ali zaista nije bilo dileme kako će se utakmica završiti.