NOVA BLAMAŽA ORLIĆA: Poraz od Irske u Leskovcu!

Selekcija Srbije do 21 godine je poražena u Leskovcu od mlade reprezentacije Severne Irske sa 1:2.

Prvo poluvreme je protklo idealno za izabranike Ljubinka Drulovića, a odličnu igru je krunisao Stefan Mitrović vodećim golom u 40. minutu nakon što je sjajno iskoristio loptu koju mu je uputio Matić.

Drugi deo utakmice Orlići neće pamtiti po najboljem. Gosti su izjednačili rezultat preko Alena u 56. minutu da bi 14 minuta kasnije Farkuar postigao gol koji im je doneo preokret, a šanse Srbije da se kvalifikuje na EURO naredne godine sveo na nivo teorije.

Srbija je trenutno uprkos porazu na trećem mestu, ali uz čak pet bodova zaostatka u odnosu na drugoplasiranu Englesku koja ima i meč manje. Sa samo devet bodova u igri do kraja reprezentacija Srbije će veoma teško izboriti plasman na Evropsko prvenstvo, dok selekcija Severne Irske nema više ni teorijske šanse.

U narednom kolu Srbija 6. septembra gostuje selekciji Ukrajine dok će Severna Irska da odmeri snage sa Engleskom.