Partizan slavio bez Ledeja, Hauvard neumoran

U 30. kolu Evrolige je Partizan uspeo da savlada Baskoniju (87:83). Za crno-bele su odigrali odličnu utakmicu Frenk Kaminski koji je postigao 20 poena i uhvatio tri lopte, dok su Panter i Kaboklo imali po 18 poena, ali je Brazilski centar sakupio i trinaest skokova. Sa gostojuće snage Hauvard očekivano najbolji sa 26 poena, a pratio ga je Mat Kosteljo koji je imao 13 poena i sedam skokova.

Partizan je prvu četvrtinu otvorio u svoju korist, napravili su prednost i vladali istom (23:16).

Druga deonica je pripala gostima, iako su imali dvocifreni zaostatak uspeli su da spuste izabranike Željka Obradovića na samo dva poena prednosti (44:42).

Treću četvrtinu je Partizan opet napravio dvocifrenu prednost koju je održavao do pred sam finiš četvrtine, ali je Duškova ekipa uspela da uđe u poslednju deonicu sa jednocifrenim zaostatkom (69:60).

Poslednjih 10 minuta je domaćin odigrao slabije, dozvolili su protivnicima u par navrata da budu na dva napada zaostatka, ali Španski tim nije imao snage da preokrene utakmicu (87:83).

Partizan je sada upisao 14. pobedu dok ima 16 poraza, a Baskonija je na skoru 16-14.

Sledeću utakmicu crno-beli će dočekati Real, dok će tim iz Vitorije krenuti putem Kaunasa.