Partizan slomljen u poslednjem delu meča

Košarkaši Partizana doživeli su 16. poraz u ovoj sezoni. Barselona je slavila rezultatom 94:76 u 29. kolu Evrolige. Za crno-bele najistaknutiji je bio Aleksa Avramović koji je postigao 27 poena, Zek Ledej ga je pratio sa 16 poena i 6 skokova. U katalonskom klubu su bili najbolji Nikolas Laprovitola sa 17 i Vili Hernangomez sa 15 poena.

Partizan je lepo otvorio utakmicu i do pred kraj prve deonice su vodili, ali je Barselona čvrstom odbranom vodila posle uvodnih 10 minuta (29:24). U drugoj deonici je španski klub održavao svoju prednost i tako otišli na pauzu sa 3 poena prednosti (51:48). Drugo poluvreme je domaćin lepo otvorio i imao +15 u odnosu na Srpskog predstavnika, ali izabranici Željka Obradovića su uspeli da spuste tu prednost pred kraj treće četvrtine i tako sa -6 ušli u završnih 10 minuta (74:68). Na samom početku poslednje četvrtine Partizan je prišao na četiri poena zaostatka, ali je Barselona preuzela stvar u svoje ruke i brzo se vratila na dvocifrenu prednost. crno-beli su postigli samo 8 poena u poslednjih 10 minuta i tako sebi upisali 16. poraz.

U 30. kolu Barselona ide na megdan Fenerbahčeu, dok će Partizan dočekati Duška Ivanovića i njegovu Baskoniju.