Piroćanci očitali lekciju Kolubari

Košarkaši Pirota ostvarili su ubedljivu pobedu u duelu sa gostima iz Lazarevca (102:81)  u okviru 26.kola Druge lige.

Već posle prvog poluvremena domaći tim je stekao kapital od nedostižnih 28 koševa viška, kada je na semaforu pisalo – 58:30. Uspeli su igrači Pirota da ubace čak 58 poena i na taj način pokazali da iznenađenja neće biti, bez obzira na činjenicu da su se sastale ekipe iz središnjeg dela tabele.

U nastavku su košarkaši Kolubare koliko-toliko konsolidovali redove, pa su treću deonicu rešili u svoju korist sa 30:23. U četvrtom perodu utakmice, igralo se koš za koš, pa je poslednjih deset minuta bilo nerećeno 21:21.

U pobedničkoj ekipi bolji od ostalih bio je rasoloženi strelac Đorđević koji je pstigao 29 poena, a Vasić i Radulović su ubacili po 16.

Kod Lazarevčana istakao se sjani Burgić sa čak 36 ubačenih poena, što je bilo više nego nedovoljno za iole povoljniji rezultat.

Rezultati 26. kola: Radnik – Loznica 101:71, Morava – Železničar 63:106, Borac Zemun – BKK Radnički 87:85, Pirot – Kolubara 102:81, Dunav – Proleter 75:69, Beko – Mladost 72:86, Star – Hercegovac 107:98.

Danas se sastaju: Klek – Bor (19.00).