PSŽ siguran u derbiju!

Pari Sen Žermen je savladao Olimpik iz Marselja rezultstom 2:0, u utakmici 27. kola Lige 1.

Gosti su već u 40. minutu ostali sa igračem manje, kada je Beraldo zaradio crveni karton. Međutim, nisu se Parižani povukli i nagrada je stogla u 53. minutu. Vitinja je postigao pogodak za vođstvo na asistenciju Osmana Dembelea. Sve je bilo rešeno pet minuta pre kraja regularnog dela utakmice, kada je Ramos na asistenciju Asensija postavio konačnih 2:0. Vredi pomenuti i sjajnog Donarumu koji je zabeležio čak 10 intervencija.

PSŽ sada zauzima lidersko mesto sa 12 bodova viška u odnosu na prvog pratioca, dok se Marselj nalazi na poziciji broj sedam i do kraja će voditi bitku za ulazak u neko od evropskih takmičenja.

Parižane očekuje duel u kupu, a protivnik će im biti Ren. Sa druge strane Marselj će narednog petka gostovati ekipi Lila.