RUKOMET, Super „B“ liga: Lazarevčani rutinski srušili Sivac

Rukometaši Kolubare ostvarili su još jednu pobedu. „Krtice“ su u okviru 20.kola Super „B“ lige, na domaćem terenu savladali ekipu Sivca rezultatom 29:24 (15:9).

Od samog početka Lazarevčani su stavili do znanja „panterima“ da bodovi neće napustiti grad rudarstva i sporta. Stvorena je početna prednost koju su domaći održavali do kraja utakmice. Smanjili su gosti na dva razlike u 25. minutu, ali do kraja poluvremena nisu uspeli da daju gol, a primili su četiri i na poluvreme se odlazi sa šest golova prednosti za zeleno-crne (15:9).

U drugom poluvremenu domaći su povisli prednost na osam golova, a gosti su do kraja uspeli samo da ublaže poraz.

I na ovoj utakmici blistao je mladi Luka Mikić. On je sa 12 postignutih golova najzaslužniji za pobedu izabranika trenera Aleksandra Marjanovća.

Rukometaši Kolubare su i dalje na prvom mestu sa 33 boda, dva više od Kikinde, odnosno, tri od Crvenke koja je na trećem mestu.

Lazarevčani u narednom 21. kolu igraju upravo sa Crvnkom, što je novi derbi kola.