Srbi i Rusi, braća zauvek!

Crvena zvezda je pobedila Zenit u prijateljkoj utakmici minimalnim rezultatom (1:0).

Na stadionu je bilo preko 40.000 ljudi, bilo je i male dece koja su došla na ekskurziju u Beograd, u jednom delu su bili i navijači Zenita.

Iako je bila prijateljska utakmica, bilo je i strasti. Pobedonosni i jedini gol na utakmici je postigao Nikola Knežević u 81. minutu.

Pre početka utakmice, Danica Crnogorčević je nastupala na terenu. Otpevala je dve pesme, jednu na ruskom, drugu na srpskom jeziku.

Prvo je pevala „Kaćušu“, a onda „Sa Kosova zora sviće“.

Održan je i minut ćutanja zbog tragedije u Moskvi.

Navijanje je trajalo čitavih 90 minuta.  Na samom početku utakmice, navijači crveno-belih su na severnoj tribini podigli najlone i njima napravili zastave Rusije i Srbije. Na razvijenoj šetalici je bio prikazan vojnik, a na sve to je dodat i vatromet.

Navijači Zenita su bili smešteni na južnu tribinu i stakli su transparent posvećen tragediji koja je zadesila Moskvu. Na njemu je pisalo „Moskva, tugujemo“.

Sa severne tribine je odjekivalo „Rusija, Rusija“ i “ Srbi i Rusi braća zauvek”, dok se u drugom poluvremenu isto to čulo sa južne tribine gde su bili navijači Zenita.

Nema sumnje da će se prijateljstvo ova dva kluba nastaviti.