Zadar preuzeo četvrtu poziciju pobedivši Cedevitu

Košarkaši Zadra su pobedili Cedevitu u 23. kolu ABA lige. Sjajni Luka Božić je odigrao impresivnu utakmicu, postigao je 26 poena, zabeležio 7 skokova i sakupio 8 asistencija. Odličan je bio i Marko Ramljak sa 16 poena. Aleksander Šaškov je za Slovenački klub upisao 15 poena i 12 skokova.

Od samog početka je Hrvatski klub krenuo jako i već su posle uvodnih 10 minuta imali dvocifrenu prednost (23:13).

U drugoj četvrtini je Olimpija uspela da smanji razliku, ali Zadar je odbio nalet gostiju i napravio još veću prednost u odnosu na prvu četvrtinu (47:31).

Zadar je u drugom poluvremenu bio još bolji, napravili su još veću razliku. Uspeli su da u jednom trenutku imaju čak +27 u odnosu na rivala (72:48).

Cedevita je u poslednjoj četvrtini smanjila prednost domaćina, ali ekipa iz Hrvatske je u završna 3 minuta opet napravila sjajnu prednost i privela meč kraju (88:65).

Oba tima imaju isti broj pobeda i poraza, 14:9, ali Zadar je na četvrtoj poziciji zbog boljeg međusobnog susreta. Cedevita se nalazi na petom mestu.