ATP Barselona: CIcipas sa Rudom za titulu, Lajović pružio dobar otpor!

Srpski teniser Dušan Lajović je završio učešće na turniru serije 500, koji se održava u Barseloni, u polufinalu. Od njega je bio bolji Stefanos Cicipas sa 2:1 (7:5, 4:6, 2:6).

Sjajan prvi set je odigrao naš teniser i odličnim servisom čuvao svoje gemove. Vrebao je svoje šanse na servis Grka, što se isplatilo u poslednjem gemu orvog seta, te je Duci zasluženo poveo.

Neizvesno je bilo i u drugom setu, imao je Lajović prilike da eventualni brejkom Cicipasa stavi pred svršen čin, ali je Grk u najtežim momentima pokazao zašto je jedan od najboljih tenisera sveta. Pojačao je ritam i uveo meč u treći set.

Kako to inače biva, kada jedan teniser ne iskoristi svoje prilike onda dođe kazna. Odlično je igrao Cicipas i sasvim sigurno osvojio treći set, te zakazao finale sa Kasperom Rudom, koji je ranije tokom dana bio bolji od Ečeverija sa 2:0.